Żywica poliestrowa – jak ją faktycznie wykorzystamy

Poza żywicami poliestrowymi, istnieje wiele innych typów polimerów, które są używane w procesie produkcji tworzyw sztucznych. Niektóre z tych polimerów pochodzą z naturalnych źródeł, podczas gdy inne są tworzone przy użyciu reakcji chemicznych.

Inżynierska żywica polimerowa

Politereftalan etylenu lub PET – PET jest najbardziej powszechną inżynieryjną żywicą polimerową używaną w procesie produkcji tworzyw sztucznych. Żywica ta jest również nazywana poliestrem i ma wiele zastosowań, w tym opakowania, materiały budowlane i elektronikę.

Polipropylen – jest on również znany jako poliolefina. Jest to powszechnie stosowana żywica polimerowa, która jest używana do produkcji wielu różnych produktów, w tym polistyrenu, pianek polistyrenowych i toreb plastikowych z poliolefiną.

Polichlorek winylu – Ten typ polimeru jest powszechnie znany jako chlorek winylu. Jest to powszechna inżynieryjna żywica polimerowa, która jest stosowana w wielu produktach, w tym w farbach, torbach plastikowych i płytach winylowych.

Każdy z tych materiałów powinien być wykorzystany przez produkcji i przy kreowaniu odpowiedniego materiału pod naprawy w motoryzacji. Żywicę jak ta tutaj, można kupić w wielu firmach branży motoryzacyjnej, przede wszystkim tej, która zajmuje się szeroko rozumianym pojęciem dotyczącym lakiernictwa samochodowego.

Żywica polietylenowa o dużej masie cząsteczkowej (HMW)

Polietylen o dużej masie cząsteczkowej (HMW) to rodzaj syntetycznego polimeru, który pochodzi ze źródeł naturalnych. Polimery te są często określane jako polietylen o wysokiej masie cząsteczkowej, ponieważ ich masa cząsteczkowa wynosi ponad 100 000.