opony

Opony zimowe Hankook – jakie są zalety?

Nie na darmo mówi się, że zima zaskakuje kierowców. Nie dość, że jest tak od zawsze, to prawdopodobnie ten slogan zostanie z nami na zawsze. Wydaje nam się, że nie musimy wam mówić, że jest to okres, w którym kierowcy są narażeni wręcz podwójnie na wypadki drogowe. Często maszyny konserwujące drogi nie nadążają z dbaniem o nie, czyli sypaniem soli z piaskiem, więc pojawiają się miejsca, w których jest wręcz niebezpiecznie. Dlatego tak bardzo istotne jest to, aby mieć opony, które zwiększą bezpieczeństwo na drodze. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie są zalety opon zimowych Hankook.

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Hankook to koreańska firma zajmująca się produkcją ogumienia już od 1941 roku. Należy podkreślić, że ich cena nie jest najwyższa i raczej powiedzielibyśmy, że jest to średnia półka cenowa, ale jednak kierowcy przeważnie pozytywnie wypowiadają się o tym, że opony zimowe Hankook są bardzo dobre za taką cenę. Nie każdego stać na drogie opony renomowanych firm jak MIchelin czy GoodYear, więc opony zimowe Hankook będą doskonałą alternatywą za odpowiednio mniejsze pieniądze.

Bezpieczeństwo

Decydując się na nowe opony zimowe Hankook masz praktycznie pewność, że na drodze cię nie zawiodą. Jasne, jeżeli popełnisz błąd, to może i nawet one cię nie uratują, jednak ich przyczepność jest na tyle dobra, że zdecydowanie warto je polecić i dać im po prostu szansę. Nie dość, że opony nie szumią, to ich zachowanie na zakrętach jest bardzo dobre, a kierowcy cenią sobie to, że poruszając się po niełatwych drogach, nadal mają opony zimowe Hankook w dobrym stanie.