recznik do samochodu

Jaki ręcznik do osuszania auta wybrać?

Zadbany, czysty samochód jest naszą wizytówką. Niezależnie od tego, czy jeździsz nowym samochodem, czy wieloletnim, o lakier zawsze należy odpowiednio zadbać. Oprócz szamponów czy wosków, warto po każdym myciu użyć ręcznika do osuszenia samochodu. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych zacieków, które tworzą się po wyschnięciu kropel wody. Mokra karoseria bardzo szybko pokrywa się także kurzem, a dzięki osuszeniu auta, unikniemy tego problemu. Taki ręcznik od razu wchłonie nadmiar wody, dzięki czemu możemy cieszyć się czystym lakierem bez brzydkich śladów i smug.recznik-mikrofibra
Ogromny wybór rodzajów takich ręczników z pewnością sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Różnią się one gramaturą, rozmiarem, czy nawet rodzajem obszycia.
Mikrofibra do osuszania auta o wysokiej gramaturze będzie bardziej chłonna, więc przy wyborze produktu warto zwrócić na to uwagę. Oprócz tego należy wybrać odpowiadający nam rozmiar, najczęściej jest to 60x90cm. Dobrą mikrofibrę do osuszania auta kupić można tutaj: https://shiningcar.pl/reczniki-do-osuszania.

Jak używać ręcznika do samochodu?

Po zakończeniu mycia, należy odrobinę zmoczyć ręcznik. Taki zabieg ułatwi nam pracę z mikrofibrą, która pod wpływem wody stanie się bardziej delikatna. Nie należy przesuwać ręcznikiem po lakierze, tylko punktowo przykładać tak, by mikrowłókna mogły wchłonąć nadmiar wody. Po dokładnym osuszeniu samochodu, można zakończyć pielęgnację, lub dodać do niej jeszcze kilka elementów. Jeśli lubisz dbać o swój samochód i sprawia Ci to przyjemność, warto dla uzyskania lepszego efektu, nałożyć na koniec dodatkowe kosmetyki do polerowania. Dzięki temu jeszcze lepiej zabezpieczymy nasz lakier przed osadzaniem się kurzu.