Elektromobilność - jak wypadamy na tle europejskich sąsiadów

Elektromobilność – jak wypadamy na tle europejskich sąsiadów?

Nie da się ukryć, że temat elektromobilności jest coraz częściej poruszanym tematem w dosłownie każdym kraju europejskim. Głównie wynika to z faktu, że obecnie każdy kraj dąży do jak najskuteczniejszej redukcji negatywnego wpływu pojazdów spalinowych nasz klimat i środowisko. Jednocześnie w rankingach europejskiej elektromobilności w dalszym ciągu można doszukać się ogromnych dysproporcji. Wobec tego jak pod względem elektromobilności wypada nasz kraj na tle europejskich sąsiadów?

Elektromobilność w Polsce a w UE

Elektromobilność to przysłowiowy temat rzeka i z pewnością każdy się z tym zgodzi. Jednocześnie wyraźnie można zauważyć zwrot europejskich potęg właśnie w stronę bardziej ekologicznych środków transportu. W ogólnych rankingach elektromobilności w UE dominują potęgi gospodarcze jak np. Niemcy, Francja czy też Włochy. To właśnie w tych krajach można zauważyć największy odsetek pojazdów elektrycznych, które biorą udział w ruchu miejskim. Wynika to przede wszystkim z ogromnych nakładów na infrastrukturę i stawianie coraz to więcej ilości stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. W naszym kraju jednak w dalszym ciągu nie mamy czym się pochwalić. Niestety w rankingach zajmujemy dość odległe miejsca, co nie jest powodem do dumy. Co prawda elektromobilność to oczywiście sporty wydatek z budżetu państwa, jednak jest to obecnie jeden z najważniejszych priorytetów w Europie. Więcej o elektromobilności napisane jest w artykule E.ON.

elektromobilność

Jak prezentuje się przyszłość elektromobilności?

Chcąc spojrzeć nieco bardziej w przyszłość elektromobilności w Polsce, to można powiedzieć, że prezentuje się ona dość obiecująco. Nasz rząd śmiało snuje obietnice na przyszłość i gwarantuje w najbliższym czasie przeznaczenie odpowiednich środków na punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Z całą pewnością może to zachęcić znacznie większe grono zmotoryzowanych, do wymiany swoich pojazdów na te, które spełniają wymogi ekologiczne i są przyjazne dla środowiska naturalnego.